КАКО ДА СТЕ ВО КАФЕАНА: Оригинален рецепт за тартар сос

КАКО ДА СТЕ ВО КАФЕАНА: Оригинален рецепт за тартар сос

Најубавиот тартар сос кој совршено оди со месо, компирчиња, поховбаници и се од кујната што ќе ви падне напамет, од сега и во вашиот дом.

Состојки:

  • 1 лажица кромид
  • 1 шолја мајонез
  • 2 лажици рендани корнишони
  • 2 лажици сок од лимон
  • сол
  • бибер

Подготовката погледнете ја во следното видео:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани