МАСКА ЗА ЛИЦЕ ОД 7 ДЕНАРИ: Можно е, кожата ќе блеска

МАСКА ЗА ЛИЦЕ ОД 7 ДЕНАРИ: Можно е, кожата ќе блеска

Кожата ќе блеска со едноставна маска од квасец и лимон.

Потребни ви се 1 квасец и 7-8 капки лимон.

Состојките се мешаат во сад, лицето се мие со млака вода, се нанесува смесата и се остава 10 минути.

Потоа се мие со ладна вода.

Ефектот е повеќе од очигледен по само неколку третмани.

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос