Најубавите празнични колачиња: Ежиња со чоколадо и кокос (ВИДЕО)

Најубавите празнични колачиња: Ежиња со чоколадо и кокос (ВИДЕО)

Надополнете ја празничната трпеза со овие вкусни колачиња…

Состојки:

  • 300 гр бело брашно
  • 1 јајце
  • 100 гр шеќер во прав
  • 150 гр путер или маргарин

Состојки за декорација:

  • 50 гр кокос
  • 50 гр чоколадо
  • 1 лажица масло

Начинот на подготовка детално е објаснет во следното видео:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта