Топчиња со мед и рум

Топчиња со мед и рум

Слатките бомбици со заводлив вкус се прават многу брзо и лесно!

Состојки:

  • 2 лажици мед
  • 2 лажици шеќер
  • 100 гр мелени ореви
  • 300 гр чоколадо
  • 2 лажици рум

Начин на подготовка:

  1. Растопете 250 гр чоколадо за готвење и додајте 100 гр ореви, шеќер, мед и рум.
  2. Замесете, па од смесата направете топчиња. Прелијте ги со растопено чоколадо.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат