Пита со сирење и спанаќ (ВИДЕО)

Пита со сирење и спанаќ (ВИДЕО)

Кој може да одолее на пита со спанаќ и сирење?

Состојки:

  • 500 гр кори за пита
  • 200 гр сирење
  • 4 јајца
  • 100 мл масло
  • 300 мл млеко
  • 300-400 мл млеко
  • 300-400 гр спанаќ
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Спанаќот посолете го и оставете го десетина минути.
  2. Исцедете ја водата и спанаќот измешајте го со издробено сирење. Додајте 1 јајце и измешајте.

А остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, л

singlepost_text