ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Оваа овошка ги пере садовите како детергент

ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Оваа овошка ги пере садовите како детергент

Сите даваме многу пари на скапи препарати и детергенти за садови, но постои овошка која ќе ги светне како да сте ги измиле со најскапиот детергент.Лимонот особено е корисен за закоравени и мрсни дамки кои се наталожуваат на садовите, запечена храна на нив и слични проблеми со кои секојдневно се соочуваме во кујната.

Дури и да ги перете садовите во машина за садови, ставете внатре и 2-3 кришки лимон и ефектот ќе биде неверојатен.

Повеќе на Готви.мк:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ