Маска за коса со пиво која чуда прави

Маска за коса со пиво која чуда прави

Со банана и пиво може да направите супер маска за коса со која ќе биде блескава, бујна и мека, а најважно од се здрава.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 жолчка од јајце
  • 1 лажица мед
  • 100 мл пиво

Подготовка:

  1. Се се става во блендер, па се става на влажна коса смесата, па се става кеса како при фарбање и се држи два часа.
  2. Резултатите загарантирани.

Повеќе на Готви.мк:

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

singlepost_text