Доаѓа снегот – температурите се подлабоко под нула

Доаѓа снегот – температурите се подлабоко под нула

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и тивко, по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус шест, а дневната од пет до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и тивко со појава на слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до минус 11, а дневната ќе се искачи до седум степени.

Во наредните денови ќе се задржи стабилно и суво време, односно ведро и студено, по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб, а кон средината на неделата и умерен ветер претежно од северен правец.

Утре календарски започнува зимата, а се очекува од наредната недела и снег.

 

Повеќе на Готви.мк:

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

singlepost_text