ВРЕМЕНСКА: Следува поларен студ – очекувајте екстремно ниски температури

ВРЕМЕНСКА: Следува поларен студ – очекувајте екстремно ниски температури

Времето во Македонија ќе биде сончево и ведро. Во западните делови ќе има мала до умерена облачност.

Минималната температура ќе биде под нулата, а дневната ќе се движи од 4 до 9 степени.

Во Скопје слично време со минимална температура до -10 степени и дневна до 4 степени.

Во следните два дена ќе се задржи стабилно и суво време. Утрата ќе бидат ведри и студени, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Дневната температура ќе биде во благ пораст. Од средината на наредната недела се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд и снег и повторно опаѓање на дневната температура за неколку степени.

Повеќе на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text