Руски чај кој прави чуда – помоќен од 300 лекови

Руски чај кој прави чуда – помоќен од 300 лекови

 Рецепт за руски лек кој навистина прави чуда. Нема да верувате колку е лековит, а истовремено и вкусен.

Состојки:

  • 1 гранче од круша
  • 1 литар вода

Подготовка:

  1. Гранчето круша се мие и сече, па се става во сад со водата пет минути. Смесата по варењето се трга од оган па се процедува.
  2. Се пие една чаша три пати на ден.

ВАЖНО: Ако го консумирате неколку месеци, ќе ја подобрите работата на бубрезите, ќе го подобрите видот и метаболизмот.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text