Person wiping table

Домот ќе блеска за празниците: Направете сами спреј за прашина

 Направете си спреј за бришење прашина во својата кујна. Ова е особено корисен рецепт во периодов пред празниците.

Состојки:

  • 1 шолја вода
  • 2 лажици маслиново масло
  • 10 капки есенцијално масло по избор
  • ¼ шолји бела киселина

 

Се се меша во шише со пумпа и се протресува шишето, се прска, и мебелот ќе свети.

Повеќе на Готви.мк:

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text