Чепкалките за заби не се само за тоа – со 10 денари олеснете си го животот

Чепкалките за заби не се само за тоа – со 10 денари олеснете си го животот

Чепкалките за заби чинат 20 денари, а освен што со нив ќе се решите од здодевните остатоци од храна, може и да си го олесните животот на многу полиња.Со чепкалките ќе спречите водата или манџите од тенџерињата да претечат при варењето, така што ќе ставите чепкалка меѓу тенџерето и капакот, со што пареата ќе излезе, а водата ќе се задржи во садот.

Исто така, со нив може да ги исчистите и тешко достаните места, како тастатурата за компјутер и телефоните.

Чепкалките служат и за да затнете дупка на цревата, без да тече вода, додека да купите ново за домаќинството.

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Зелена салата со сирење и џем од јагоди

Еве како треба правилно да се мие зелената салата

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Салата Примавера

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text