БРЗО И ЗДРАВО: Оваа година најмногу се јадел овој намаз

БРЗО И ЗДРАВО: Оваа година најмногу се јадел овој намаз

Годинава која изминува, најмногу се јадел намаз од авокадо. Брзо се прави и многу е здрав, а вкусот е одличен.

Состојки:

  • 1 авокадо
  • 100 гр сирење
  • 3 лажици павлака
  • 50 гр ореви
  • 3 лажици сусам
  • зачини

Подготовка:

  1. Состојките се ставаат во блендер и се мешаат.
  2. Се додаваат зачини и се сервира со јадење.

Повеќе на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

 

 

 

 

singlepost_text