Thermometer showing winter cold

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Снег и поларен студ

Времето  во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус три, а дневната од два до осум степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус осум, а дневната ќе се искачи до пет степени.

За време на викендот и во понеделник изутрина времето ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево со мала облачност и со пораст на дневната температура. Од понеделник попладне облачноста ќе се зголемува почнувајќи од западните делови и до крајот на работната седмица се очекуваат повремени врнежи од дожд и снег.

Повеќе на Готви.мк:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

singlepost_text