По оваа вест уште почесто ќе пиете кафе

По оваа вест уште почесто ќе пиете кафе

Мислевте дека пиењето кафе не е здрава навика? Размислете уште еднаш.Истражувањата покажале дека оние кои пијат кафе се поактивни, имаат помали здравствени ризици, како ризик од дијабетес, како и кардиоваскуларни болести.

Кафето помага за побрза работа на мозокот, поздрав мозок и намалување на депресијата.

Се покажало дека оние кои пијат кафе се поуспешни бидеји со кафето се подобруваат и забрзуваат сите когнитивни процеси.

Повеќе на Готви.мк:

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text