Тестото расте како лудо – пита со јаболка по рецептот на мама и баба

Тестото расте како лудо – пита со јаболка по рецептот на мама и баба

Цели парчиња јаболка, смеса за тесто и неверојатен десерт во кујната.

Направете ја највкусната пита со јаболка која ќе порасне како луда.

 

 

 

Get @InaGarten’s secret for the perfect pie crust, plus her Deep Dish Apple Pie recipe! [link in bio]

A video posted by Food Network (@foodnetwork) on

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, л