Ова е најгугланиот рецепт за 2016 – ќе се изненадите што се готви низ цел свет

Ова е најгугланиот рецепт за 2016 – ќе се изненадите што се готви низ цел свет

Можеби ќе ви звучи неверојатно, но најпребаруваниот рецепт за 2016 година на Интернет е чорба од боранија. Гугл ги објави најпребаруваните рецепти, а ова е листата.

Боранија

Запечен компир со сланина

Сладолед од белки

Крем од путер

Свински котлети

Пилешко

Повеќе на Готви.мк:

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)