ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Нови изненадувања со времето

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Нови изненадувања со времето

 Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Температурата ќе се движи од нула до осум степени.

Во Скопје  ќе биде сончево со мала до умерена облачност и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе достигне шест степени.

Од понеделник ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд и снег.

Повеќе на Готви.мк:

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

 

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса