Фантастична посна торта со банани (ВИДЕО)

Фантастична посна торта со банани (ВИДЕО)

Вкусен, лесен и кремаст десерт…

Состојки:

 • 150 гр мелени бисквити
 • 50 гр цели бисквити
 • 3 лажици шеќр за пудинг
 • 100 гр шеќер за чај
 • 4 лажици шеќер во прав (2 лажици за маргарин и 2 за ореви)
 • 150 гр мелени ореви
 • 3 пудинзи од ванила
 • 2 растопени чоколада
 • 200-300 гр шлаг
 • 3 банани
 • 1 портокал (сок)
 • 200 гр посен маргарин
 • 750 мл вода
 • 2 кесички ванилин шеќер
 • рум (по желба)

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text