Само оваа намирница ви е потребна за чисти садови без употреба на детергент

Само оваа намирница ви е потребна за чисти садови без употреба на детергент

Кога животот ќе ви даде лимон… Измијте ги садовите!

Вашите садови со помош на малку лимон ќе бидат поблескави од кога било!

Лимонот е моќен сојузник во домаќинството бидејќи ни помага во многу работи, од отстранување на дамки до освежување на микробранова печка. Отсега, лимонот можете да го користите за веројатно најгенијалниот трик…

Откако ќе ја наполните машината за перење садови, ставете во неа парче лимон. Ставете го некаде каде нема да се мрда. Вклучете ја машината како и обично и кога перењето ќе заврши – вашите садови ќе бидат беспрекорно чисти и блескави.

Покрај тоа, лимонот ќе остави свеж мирис кој ќе ве наполни со енергија.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text