ВИДЕО: Исече јаболка па ги замота во тесто – доби деликатес

ВИДЕО: Исече јаболка па ги замота во тесто – доби деликатес

Стави брашно, путер, шеќер и павлака во сад, направи тесто и го замрзна, па извади кругови од него. Потоа зема јаболки, ги исече на кругови и ги обвитка.Она што го оби е деликатес!

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text