Доктор пронајде лек за дијабетес за 5 минути – се крие во кујната

Доктор пронајде лек за дијабетес за 5 минути – се крие во кујната

Доктор од Филипините пронајде лек за дијабетес и тоа од само пет состојки. Тој направил мешавина која содржи минерали потребни за борба со оваа болест. Сега, доктор Џејми Ду Лиако, го пренесува и споделува рецептот со светот.

Состојки:

  • Се мелат пиперките и се мешаат со јајцата.
  • На крај се додава морската сол.
  • Лекот е готов, може да го испиете.

Повеќе на Готви.мк:

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text