Ова е најстуденото утро – доаѓа поларна зима

Ова е најстуденото утро – доаѓа поларна зима

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер.

Температурата ќе се движи од еден до осум степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер.Температурата ќе достигне до пет степени.

Во наредните денови следува период на стабилно и студено време. Утринските температури ќе бидат ниски, на места ќе се спуштат и под -10 степени. Зголемување на облачноста ќе има в петок и во понеделник.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

 

singlepost_text