ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Најдобрите шпагети кои некогаш сте ги пробале

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Најдобрите шпагети кои некогаш сте ги пробале

Овие кремасти шпагети Фејсбук фановите ги споделиле повеќе од 70.000 пати. По ваквата експлозија на социјалните мрежи одлучивме дека е време и вие да ги испробате овие шпагети.

Состојки:

  • 1 пакување шпагети
  • 2 лажици маслиново масло
  • 3 чешниња лук
  • кисела павлака
  • вода од пилешка супа
  • изрендано италијанско сирење
  • сол
  • бибер
  • магдонос

На ова кратко виде можете да погледнете како брзо и лесно да ги подготвите вкусните шпагети:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text