Измешајте ги овие две состојки и вашиот мебел секогаш ќе изгледа како нов

Измешајте ги овие две состојки и вашиот мебел секогаш ќе изгледа како нов

Вашиот мебел ќе заблеска со состојки кои веројатно веќе ги имате во куќата – маслиново масло и сок од лимон.

Измешајте 2 лажици маслиново масло и 2 лажици сок од лимон, добро измешајте или протресете во шишенце.
Оваа комбинација ќе го исчисти дрвото, а воедно и ќе го нахрани.

Маслиновото масло е добро за покривање на ситни гребаници на дрвото. Натопете крпа и премачкајте го мебелот. Ова масло не се лепи и нема мирис, а воедно не содржи штетни хемикалии.

Оваа комбинација можете да ја користите на сите дрвени површини, маси, кујна, мебел во дневната соба…

Прво премачкајте ја површината со крпа натопена со масло, добро истријте и оставете 10 минути. Потоа исчистете со чиста крпа.

Резултатот е неверојатен!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text