ИДЕАЛНО ЗА ЗИМАТА: Топлото чоколадо станува историја – од сега ќе го правите само ова

ИДЕАЛНО ЗА ЗИМАТА: Топлото чоколадо станува историја – од сега ќе го правите само ова

Тиквата која се јаде во овој период е идеална за највкусната зимска напивка која сте ја пробале некогаш.

Состојки:

  • тиква
  • сол
  • 3 шолји млеко
  • ванила
  • цимет

Подготовка:

  1. Се се става во блендер и се мати, па се вари кратко, додавајќи цимет на смесата.
  2. Потоа повторно се става во блендер, па во шолја со шлаг.