Временска за цела недела: Доаѓа студен бран

Временска за цела недела: Доаѓа студен бран

Од денеска ќе продолжи да дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на повисоките места, каде повремено ќе достигнува брзина од 80 км/час. Дневната температура значително ќе опадне. Потоа во наредните денови следува стабилно и студено време, а особено студено ќе биде во среда наутро кога температурата ќе биде -12.

Повеќе на Готви.мк:

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text