СОВРШЕНА КУЌА ОД СЛАТКИ: Без печење, готова е за 5 минути! (ВИДЕО)

СОВРШЕНА КУЌА ОД СЛАТКИ: Без печење, готова е за 5 минути! (ВИДЕО)

Доколку сакате да ги израдувате своите со сладок подарок за новогодишните празници, а притоа да добиете и интересна декорација за свечената трпеза, ви препорачуваме да ја направите оваа куќичка од чоколадо! Едноставно се прави, нема печење и украсувањето нема да ви одземе многу време.

Сè што гледате се јаде, бидејќи куќичката е направена (освен од бело чоколадо) од тврди, пенасти и чоколадни бонбони. А тука се и елките – корнети! Исто така, имате одврзани раце сами нешто да додадете ако сакате.

Погледнете ја снимката, пронајдете инспирација и препуштете се на вашата имагинација:

Повеќе на Готви.мк:

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед