ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Проверена замена за едно јајце во рецептите (ВИДЕО)

ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Проверена замена за едно јајце во рецептите (ВИДЕО)

Ако постите, се храните вегански или сте алергични на јајца, ви предлагаме три замени за оваа намирница.

Замената за јајца во рецептите се препорачува и за оние кои сакаат да го намалат внесот на масти и холестерол.

1. Пире од јаболка со сода бикарбона

Три лажици пире од јаболка и лажичка сода бикарбона. Добро измешајте.

Мелено ленено семе

1 лажичка мелено ленено семе и 3 лажици врела вода. Добро измешајте и почекајте 10 минути.

Мелено чиа семе

1 лажичка мелено чиа семе и 3 лажици врела вода. Добро измешајте и почекајте 10 минути.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text