ВИДЕО: Новогодишни мафини по кои ќе полудите

ВИДЕО: Новогодишни мафини по кои ќе полудите

Направете ги највкусните чоколадни и новогодишни мафини од кои застанува здивот. Начинот на подготовка и потребните состојки погледнете ги во видеото на Tastymade.

Повеќе на Готви.мк:

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет