Никогаш повеќе нема да ги фрлите лушпите од компири – нема да верувате

Никогаш повеќе нема да ги фрлите лушпите од компири – нема да верувате

Сите генерации сакаат компири, без разлика како се подготвени. Сепак, подготовката е иста, какви и да ги јадеме се лупат, па се подготвуваат, но тука лежи грешката.
Имено, лушпата од компирите може да биде совршена за највкусните грицки. Таа потсетува на нешто меѓу чипс и помфрит, па е совршена за со пријателите.
Се што треба да направите е да ја ставите кората од компирот на хартија, за да ја впие влагата, па да ја ставите во маслиново масло и сол и бибер, како и вегета и зачини по желба.
Печете ја 15-20 минути на 200 степени.
Кога ќе биде готова, послужете ја со кечап, мајонез или сенф.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text