Не е лазања, ниту мусака: Специјалитет по кој полуде цел свет

Не е лазања, ниту мусака: Специјалитет по кој полуде цел свет

Ако сакате нешто со неодолив вкус што потсетува на лазања и мусака, ова е решението за вас.Погледнете како се подготвува:

Состојки:

  • масло
  • доматно пире
  •  мелено месо
  • кромид
  •  црвено вино
  • леб
  • лук
  • моцарела
  •  пармезан

 

 

 

😱Garlic bread lasagne

A video posted by Blogger (@dxb.taste.art) on

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо