Ставете лимон во собата во која спиете – еве зошто

Ставете лимон во собата во која спиете – еве зошто

Лимонот е дар од природата кој е полн со витамини и здравје. Освен што е корисен за јадење, лимонот има мирис кој внесува позитивна енергија во куќата.Мирисот го подобрува расположението и се користи како алтернативен третман кај луѓе кои патат од депресија.

Затоа, земете половина лимон во тацна и ставете го во спалната. Ќе се разбудите среќни.

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text