30 МИНУТИ ЗА ДЕЛИКАТЕС: Гнезда од компири по совршен рецепт

30 МИНУТИ ЗА ДЕЛИКАТЕС: Гнезда од компири по совршен рецепт

Сите правиме компири и тие се едно од најомилените јадења во цел свет, но сигурно на ова не сте се сетиле.Сварете компири, излупете ги, обвиткајте ги со сланина, ставете масло и печете 30 минути, па ставете кашкавал.

Овие гнезда од компири се совршенство.

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко