Овој доручек е толку вкусен што ќе го подготвувате секое утро!

Овој доручек е толку вкусен што ќе го подготвувате секое утро!

Верувајте ни – нема да можете да дочекате овој вкусен доручек да се испече!

Полнетата плетенка е интересен и вкусен доручек кој сигурно ќе ги воодушеви вашите блиски, а потребно е само малку воља.

Сотојки:

  • 300 гр лута колбасица
  • 5 јајца
  • 1 шолја рендано чедар сирење
  • 1/2 шолја сечкан кромид
  • 1 шолја сечкана пиперка
  • 2 лажици масло
  • тесто за кекс
  • малку брашно

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text