Опасно е да ја јадете оваа храна на празен желудник

Опасно е да ја јадете оваа храна на празен желудник

Постојат намирници кои не се јадат на празен желудник. Ако ги јадете ќе бидете нервозни, анксиозни, ќе имате тегоби во стомакот и слично.Тука први на листа се доматите кои ја зголемува киселоста во желудникот.

Кафе исто така не се пие на празен желудник бидејќи ќе имате болки и мачнини.

Газираните пијалоци на празен желудник можат да ја оштетат слузокожата.

Повеќе на Готви.мк:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате