Го додавала ова во шампонот и косата престанала да и паѓа – ја подели тајната со сите

Го додавала ова во шампонот и косата престанала да и паѓа – ја подели тајната со сите

Сигурно веќе знаете дека етеричните масла се корисни за целото тело и се додаваат во шампоните за мека, здрава и сјајна коса. Сега можете сами да си направите шампон од кој косата нема да ви паѓа никогаш повеќе.Потребно е да земете Ph неутрален шампон и да додадете две капсули витамин Е и 10 капки етерично масло од рузмарин како и лимонов сок.

Добро мијте ја косата и масирајте 10 минути, па исплакнете.

Проблемот со паѓањето ќе исчезне.

Повеќе на Готви.мк:

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити