ВИДЕО: Јавете им се на пријателите со радосна вест – направете крцкав чипс

ВИДЕО: Јавете им се на пријателите со радосна вест – направете крцкав чипс

Направете вкусен крцкав солен чипс во вашата кујна со неколку компири. Ова е совршен начин да бдиете омилени во друштвото.Вашите пријатели секогаш ќе сакаат да ви доаѓаат на гости.

Еве како да го спремите крцкавото и солено задоволство…

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Компир тава со кромид и сусам – посен и многу вкусен рецепт

ВИДЕО: Излупете компир за 5 секунди

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)

singlepost_text