Отфрлете ги досадните навики: Еве предлог за здрав и вкусен доручек

Отфрлете ги досадните навики: Еве предлог за здрав и вкусен доручек

„Време е да ги отфрлите своите досадни навики за доручек“, порачува фитнес тренерката Миња Хусеиновиќ. Наравете тост со часден лосос, советува таа.

Состојки:

  • црн леб, тостиран
  • 1/2 супена лажица обезмастено крем сирење
  • 50 гр чаден лосос
  • парче кромид

Овој тост има вкупно 360 калории.

Не дозволувајте да ве обесхрабри лошата репутација на крем сирењето. Научниците веруваат дека калциумот од млечните производи дури и помага при согорување масти. Секако, во умерени количини, порачуваа оваа тренерка.

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, л

 

 

singlepost_text