ВИДЕО: Го замота клавчето со кашкавал – веднаш ќе го сторите истото

ВИДЕО: Го замота клавчето со кашкавал – веднаш ќе го сторите истото

Зема клавче, го свари, го замота во леб со кашкавал и резултатот е магија!Погледнете каков деликатес се прави со клавчиња.

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

 

singlepost_text