Среде палентата стави јајце – вкусот кој носи спомени во ново руво

Среде палентата стави јајце – вкусот кој носи спомени во ново руво

Сите уживаме во вкусот на палента која не враќа во детството, но овој пат ви нудиме да го надополните вкусот кој носи спомени од трпезите на нашите баби и мајки.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 80 гр палента
  • 50 гр кашкавал
  • малку рузмарин

Подготовка:

  1. Сварете го јајцето, а палентата подгответе ја на вообичаен начин.
  2. Во калап ставете пола од палентата, па вареното јајце на средина, па по 10 минути превртете ја палентата.
  3. Ставете рузмарин и кашкавал и печете на 220 степени неколку минути.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин