Одгледувајте зеленчук и во стан – еве како

Одгледувајте зеленчук и во стан – еве како

Знаевте ли дека постои начин да одгледувате зеленчук и дома, без разлика дали живеете во куќа или стан? Лесно е, едноставно и секогаш ќе имате здрави намирници.

Потребно е:

  • 1 пластично шише од пет литри
  • 1 пар ножици
  • 1 сијалички
  • малку земја и вода

Што да правите:

  1. Исечете го шишето, а со ножиците направете дупки за воздух.
  2. Ставете ја земјата, па главица лук на пример, па вода.
  3. Ќе имате здрава и вкусна храна.

Повеќе на Готви.мк:

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)