МАГИЧНА СОЛ: Седум неверојатни начини како да ја користите

МАГИЧНА СОЛ: Седум неверојатни начини како да ја користите

Секој има сол во својот дом, но ако солта ја користите само како зачин, тогаш мора да го погледнете ова видео.

Ви претставуваме седум начини како да ја користите солта при чистење на вашиот дом.

Научете како да исчистите пегла, да изгаснете оган, исчистите скршено јајце од под, но и како да исчистите тава и када…

Повеќе на Готви.мк:

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text