Лекува многу болести но во овој случај може да убие

Лекува многу болести но во овој случај може да убие

Ако консумирате ѓумбир, добро е ова да го знаете. Иако тој лекува многу болести, многу е здрав и олеснува артритис, хемороиди и секакви тегоби и грчеви, сепак во одредени ситуации е штетен по здравјето, а еве и кои.Трудниците НИКАКО не смеат да го консумираат, тој може да доведе до болки во раната бременост.

Исто така, не е добар за оние кои сакаат да се здебелат бидејќи топи масти.

Не е добар ни за оние кои имаат висок притисок, ниту за оние кои користат лекови за дијабетес.

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text