Десерт со јаболко без шеќер кој не се пече!

Десерт со јаболко без шеќер кој не се пече!

Овој здрав десерт ќе ви стане омилен…

Состојки:

  • 1 кг јаболка (околу 6-7)
  • 1 рака сечкани ореви или бадеми
  • 1 рака сечкани суви кајсии, сливи, брусница или суво грозје
  • 2-3 лажици мед
  • малку цимет

Начин на подготовка:

  1. Измијте ги јаболката (не е потребно да ги лупите) и издлабете ги со нож во средината.
  2. Измешајте ги сите состојки и наполнете ги јаболката.
  3. Гответе ги јаболката на пареа 15 минути.
  4. Послужете и уживајте!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text