Подгответе го миксерот: Чоколадна торта со кокос – совршен спој

Подгответе го миксерот: Чоколадна торта со кокос – совршен спој

Направете вкусен чоколаден десерт, совршен спој на кокос и чоколада.

Состојки:

  • 4 жолчки
  • 1 шолја шеќер
  •  маслиново масло
  • 1 шолја брашно
  • 1 ¼ какао
  • малку сол
  • ванила
  • прашок за пециво
  • 200 гр кокос
  • кокосово млеко

Подготовката погледнете ја во видеото

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки