Здравје за секој орган во телото: Витаминско смути

Здравје за секој орган во телото: Витаминско смути

Неколку овошки и блендер и имате здравје во чаша и супер вкус. Направете смути за цело тело.

Состојки:

  • 1 манго
  • 1 киви
  • ½ сок од портокал
  • 2 ливчиња спанаќ
  • 1 банана

Се ставете во блендер и измешајте. Пијте го ова секое утро.

Повеќе на Готви.мк:

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

singlepost_text