НАПИВКА КОЈА ЌЕ ВЕ ЗГРЕЕ: 4 необични рецепти за топло чоколадо (ВИДЕО)

НАПИВКА КОЈА ЌЕ ВЕ ЗГРЕЕ: 4 необични рецепти за топло чоколадо (ВИДЕО)

Зимата не може да се замисли без топло чоколадо. Постојат рецепти, но постојат и сосема необични рецепти за оваа зимска напивка.

Ние пронајдовме дури четири рецепти на кои нема да можете да им одолеете. Едно е сигурно, ако ги послужите гостите со вакво топло чоколадо, никогаш нема да го заборават вашето гостопримство.

Во видеото подолу погледнете ги рецептите:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце

Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути

ВИДЕО: Трикови за печење колачиња кои ќе ги пробате веднаш

Овошен колач со јагоди

Колач со печени јаболка