Има две деца а изгледа како божица – еве што јаде Џесика Алба

Има две деца а изгледа како божица – еве што јаде Џесика Алба

Џесика Алба, убавата холивудска актерка има родено две деца, а и понатаму е како божица. Таа ја должи линијата на појадокот кој го јаде секојдневно.Таа јаде салата полна со морков кој има бета-каротенин кој во телото се претвара во витамин А, и помага за слабеење и регенерација.

Тука е и авокадото кое е многу здраво и има белковини и масти кои го поттикнуваат метаболизмот и ги горат маснотиите.

Во миксот додава и шери домати кои се извор на антиоксиданси и топат маснотии исто така.

Па, по ова, рецептот е: 2-3 моркови, 1 авокадо, рака шери домати и лимонов сок со маслиново масло.

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо