Еден месец не јадела чипс – резултатите запрепастувачки

Еден месец не јадела чипс – резултатите запрепастувачки

Чипс, смоки, грицки…тие ни се омилено мезе на сите без исклучок, но знаеме дека се штетни. Истражување покажа дека ако се исклучат овие намирници од исхраната, ќе бидеме поздрави.

Првите неколку дена ќе почувствувате ретки главоболки, подобар сон, помал стомак, нема да бидете надуени, а како што ќе ја одржувате оваа исхрана без грицки, ќе имате блескава коса, повеќе енергија, и дефинитивно ќе заборавите на болка во зглобовите и мускулите.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула